16 Nisan 2021

VakıfBank, Sultanlar Ligi’nde 12. sefer şampiyon

ile admin

VakıfBank Bayan Voleybol Grubu, 2020-2021 Sultanlar Ligi Play-Off final serisinin üçüncü maçı öncesinde Fenerbahçe kadrodaki korona virüs olayları nedeniyle maça çıkmamasıyla seride durumu 3-0’a getirdi. Üst üste üçüncü, toplamda ise 12. şampiyonluğunu elde eden sarı-siyahlı grup, son iki dönemde Sultanlar Ligi’nde oynadığı 56 maçın 54’ünden galibiyetle ayrılırken 35 yıllık tarihindeki 31. kupasını kazanmış oldu. Şampiyon VakıfBank yapılan merasimle madalya ve kupasını aldı. Fenerbahçe’den merasime oyunculardan Eda Fazilet Dündar ile Melissa Vargas katıldı.

Sultanlar Ligi’nde dönemin enleri ise şöyle:

Sultanlar Ligi’nde dönemin enleri ise şöyle:

 • EN DÜZGÜN PASÖR: Maja Ognjenovic (Vakıfbank)
 • EN GÜZEL SMAÇÖR: Michelle Bartsch-Hackley (Vakıfbank)
 • EN UYGUN ORTA OYUNCU: Eda Fazilet Dündar (Fenerbahçe)
 • EN ÂLÂ PASÖR ÇAPRAZI: Melissa Vargas (Fenerbahçe)
 • EN YETERLİ LİBERO: Ayça Aykaç (VakıfBank)
 • EN BEDELLİ OYUNCU (MVP): Isabelle Haak (Vakıfbank)
 • MİSLİ.COM ÖZEL MÜKAFATI: Zehra Güneş (VakıfBank)
 • EN DÜZGÜN PASÖR: Maja Ognjenovic (Vakıfbank)
 • EN ÂLÂ SMAÇÖR: Michelle Bartsch-Hackley (Vakıfbank)
 • EN DÜZGÜN ORTA OYUNCU: Eda Fazilet Dündar (Fenerbahçe)
 • EN DÜZGÜN PASÖR ÇAPRAZI: Melissa Vargas (Fenerbahçe)
 • EN ÂLÂ LİBERO: Ayça Aykaç (VakıfBank)
 • EN PAHALI OYUNCU (MVP): Isabelle Haak (Vakıfbank)
 • MİSLİ.COM ÖZEL MÜKAFATI: Zehra Güneş (VakıfBank)

Vakıfbank Spor Kulübü Lideri ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Üst üste 3 defa, toplamda 12 şampiyonluk gururunu yaşıyoruz. Bu gururu yaşatan atletlerimize, taraftarımıza ve topluluğumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Misli.com Sultanlar Ligi şampiyonu olan Vakıfbank’ta gerçekleştirilen kupa merasiminin akabinde Vakıfbank Spor Kulübü Lideri ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kelamlarına herkesin Ramazan ayını kutlayarak başlayan Üstünsalih, “Konjektör olarak dünyada yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle bütün dünya müzdarip ve mağdur. Herkese sıhhat diliyorum. Biz Vakıfbank Spor Kulübü olarak 35 yıldır Türk bayan voleyboluna hizmet etmekten memnunluk duyuyoruz. 35 yılda 31. kupamız. Bugün Türkiye Bayan Voleybol Ligi’nde üst üste 3 kere, geçen yılki birinciliğimiz de yarıda kalmıştı. Onu da sayarsak üst üste 3 kere, toplamda 12 şampiyonluk gururunu yaşıyoruz. Bu gururu yaşatan atletlerimize, taraftarımıza ve topluluğumuza çok teşekkür ediyorum. 2 dönemdir toplamda 56 maç oynadık. 56 maçın 54’ünü kazandık. Bu, bayan voleybol liglerinin kalitesini ortaya koyuyor. Bu gururu bize yaşatan atletlerimize teşekkürü borç biliyorum” diye konuştu.

Vakıfbank Spor Kulübü Lideri ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Üst üste 3 kere, toplamda 12 şampiyonluk gururunu yaşıyoruz. Bu gururu yaşatan atletlerimize, taraftarımıza ve topluluğumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Misli.com Sultanlar Ligi şampiyonu olan Vakıfbank’ta gerçekleştirilen kupa merasiminin akabinde Vakıfbank Spor Kulübü Lideri ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kelamlarına herkesin Ramazan ayını kutlayarak başlayan Üstünsalih, “Konjektör olarak dünyada yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle bütün dünya müzdarip ve mağdur. Herkese sıhhat diliyorum. Biz Vakıfbank Spor Kulübü olarak 35 yıldır Türk bayan voleyboluna hizmet etmekten memnunluk duyuyoruz. 35 yılda 31. kupamız. Bugün Türkiye Bayan Voleybol Ligi’nde üst üste 3 sefer, geçen yılki birinciliğimiz de yarıda kalmıştı. Onu da sayarsak üst üste 3 kere, toplamda 12 şampiyonluk gururunu yaşıyoruz. Bu gururu yaşatan atletlerimize, taraftarımıza ve topluluğumuza çok teşekkür ediyorum. 2 dönemdir toplamda 56 maç oynadık. 56 maçın 54’ünü kazandık. Bu, bayan voleybol liglerinin kalitesini ortaya koyuyor. Bu gururu bize yaşatan atletlerimize teşekkürü borç biliyorum” diye konuştu.

Neslihan Demir Güler: “Çok istediğimiz, şampiyonluk maksadıyla başladığımız sezondu”

VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi Genel Menajeri Neslihan Demir Güler, Sultanlar Ligi’nde şampiyon oldukları için memnunluklarını lisana getirerek, “Çok istediğimiz, bu gayeyle başladığımız sezondu” dedi.
Sultanlar Ligi’nde 12. defa şampiyon olan VakıfBank’ta Genel Menajer Neslihan Demir Güler, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şampiyon oldukları için memnunluğunu lisana getiren Neslihan Demir Güler, “Çok istediğimiz, bu amaçla başladığımız dönemdi. Korona virüs tüm gruplara, tüm atletlere güç anlar yaşattı. Özveriyle dönem sonuna kadar geldik. Seride 2-0 önde olduğumuz Fenerbahçe müsabakalarımız, Fenerbahçe’deki korona virüs hadiseleri yüzünden maça çıkamadılar ve hükmen mağlup sayıldılar. Biz bunu çok üzücü buluyoruz. Zira Fenerbahçe, rekabet etmekten çok keyif aldığımız, çok hürmet duyduğumuz bir kulüp. Geçmiş olsun diliyoruz onlara. Keşke bu türlü bir şey yaşanmasaydı da bu voleybol şölenini devam ettirebilseydik.

Bizim için, herkes için değerli ve değişik bir yıldı. Memnunuz lakin keşke son 3 maçımızı da onlarla oynayabilseydik. Erteleme talebi yapamıyoruz. Zira Dünya Federasyonu’nun belirlemiş olduğu en geç 25 Nisan’da bitmesi gerekiyor. Bizim erteleme isteme üzere talebimiz olamıyor. Kurallara ters. 3 maçımızı da 25’ine ertelememiz gerekiyordu. 1 günde 3 maç yapamayacağımıza nazaran o denli bir şey mümkün değil. Tıpkı şey bize de olabilirdi. Bu hepimizin başına gelebilir. Şanssız bir periyot. Dönem ortasında neredeyse bütün atletlerimiz yakalandı. Fenerbahçe’nin şanssız bir vaktine geldi. Çok üzücü. Bizi eleştirebilirler fakat geçen sene de lig durdu. Şampiyon ilan edilmedi. Biz o vakit bunu anlayışla karşıladık. Biz birinci bitirmiştik. Şampiyonluğumuzu ilan edebilirdik. Ancak o denli bir şey yok. Buna hürmet duyduk. Herkesin ellerine sağlık” diye konuştu.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde 1 Mayıs’ta İtalyan temsilcisi Imoco Volley ile oynayacakları müsabaka hakkında da konuşan Neslihan Demir Güler, “Onun için de çok heyecanlıyız. En büyük gayemiz oraya sağlıklı ve tam takım gitmek. Biliyorsunuz hadiseler her geçen gün artıyor. Ne kadar dikkat edersek edelim, bir şahsa girdi mi herkesi sarabiliyor. En büyük gayemiz oraya sağlıklı bir formda gitmek. Sonraki amacımız de tekrar Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını ülkemize getirmek” formunda konuştu.

VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi Genel Menajeri Neslihan Demir Güler, Sultanlar Ligi’nde şampiyon oldukları için memnunluklarını lisana getirerek, “Çok istediğimiz, bu maksatla başladığımız sezondu” dedi.
Sultanlar Ligi’nde 12. kere şampiyon olan VakıfBank’ta Genel Menajer Neslihan Demir Güler, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şampiyon oldukları için memnunluğunu lisana getiren Neslihan Demir Güler, “Çok istediğimiz, bu maksatla başladığımız dönemdi. Korona virüs tüm ekiplere, tüm atletlere güç anlar yaşattı. Özveriyle dönem sonuna kadar geldik. Seride 2-0 önde olduğumuz Fenerbahçe müsabakalarımız, Fenerbahçe’deki korona virüs hadiseleri yüzünden maça çıkamadılar ve hükmen mağlup sayıldılar. Biz bunu çok üzücü buluyoruz. Zira Fenerbahçe, rekabet etmekten çok keyif aldığımız, çok hürmet duyduğumuz bir kulüp. Geçmiş olsun diliyoruz onlara. Keşke bu türlü bir şey yaşanmasaydı da bu voleybol şölenini devam ettirebilseydik.

Bizim için, herkes için değerli ve değişik bir yıldı. Memnunuz ancak keşke son 3 maçımızı da onlarla oynayabilseydik. Erteleme talebi yapamıyoruz. Zira Dünya Federasyonu’nun belirlemiş olduğu en geç 25 Nisan’da bitmesi gerekiyor. Bizim erteleme isteme üzere talebimiz olamıyor. Kurallara ters. 3 maçımızı da 25’ine ertelememiz gerekiyordu. 1 günde 3 maç yapamayacağımıza nazaran o denli bir şey mümkün değil. Birebir şey bize de olabilirdi. Bu hepimizin başına gelebilir. Şanssız bir periyot. Dönem ortasında neredeyse bütün atletlerimiz yakalandı. Fenerbahçe’nin şanssız bir vaktine geldi. Çok üzücü. Bizi eleştirebilirler lakin geçen sene de lig durdu. Şampiyon ilan edilmedi. Biz o vakit bunu anlayışla karşıladık. Biz birinci bitirmiştik. Şampiyonluğumuzu ilan edebilirdik. Fakat o denli bir şey yok. Buna hürmet duyduk. Herkesin ellerine sağlık” diye konuştu.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde 1 Mayıs’ta İtalyan temsilcisi Imoco Volley ile oynayacakları müsabaka hakkında da konuşan Neslihan Demir Güler, “Onun için de çok heyecanlıyız. En büyük amacımız oraya sağlıklı ve tam takım gitmek. Biliyorsunuz hadiseler her geçen gün artıyor. Ne kadar dikkat edersek edelim, bir bireye girdi mi herkesi sarabiliyor. En büyük maksadımız oraya sağlıklı bir formda gitmek. Sonraki amacımız de tekrar Avrupa Şampiyonlar Ligi kupasını ülkemize getirmek” formunda konuştu.

Giovanni Guidetti: “İki yılın sonucunda sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum”

Sultanlar Ligi’nde 12. şampiyonluğuna ulaşan VakıfBank’ta Başantrenör Giovanni Guidetti, “Bu şampiyonluğu iki yılın sonucunda sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Sultanlar Ligi’nde dönemi şampiyon tamamlayan VakıfBank’ta Başantenör Giovanni Guidetti, basın mensuplarına şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ile oynadıkları seride 2-0 önde olduklarını hatırlatan başarılı antrenör, “Talihsiz bir durum oldu. Geçen yıldan beri pandemi kelam konusu. Oynayarak şampiyon olmak isterdik. Lakin maalesef bu durum oldu. O yüzden üzgümüm lakin bu şampiyonluğun ayrıyeten bir değeri var. Geçen yıldan beri çalışıyoruz. Geçen sene de başkan bitirmiştik. Sonra maçlara orta verilmişti. Yalnızca 1 sefer mağlup olmuştuk. Bu sene de yalnızca lig etabında 1 kere mağlup olduk. Bu şampiyonluğu iki yılın sonucunda sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum” biçiminde konuştu.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde 1 Mayıs’taki İtalyan temsilcisi Imoco Volley ile oynayacakları maç hakkında yorumda bulunan Giovanni Guidetti, “Fenerbahçe ile oynamayı bu bakımdan da çok istiyordum. Zira 1 Mayıs’ta finalimiz var ona hazırlanmamız lazım. Çok güçlü bir grupla oynayacağız. Dünyanın en düzgün ekibi. Bu etabı uygun maçlar yaparak da hazırlanmak istiyordum. Oynamamız çok değerliydi, oynamadık. Rakibimiz İtalya’da Novara üzere güçlü bir kadroyla final oynayacak. İki hafta üzere bir hazırlanma sürecimiz olacak. Çok güçlü bir ekip. Biz de VakıfBank olarak her güçlü kadroyla oynayabileceğimizi biliyoruz. 14 tane her vakit oynayabilecek çok güçlü atletimiz var. Buradan sıhhat grubumuza de teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Sultanlar Ligi’nde 12. şampiyonluğuna ulaşan VakıfBank’ta Başantrenör Giovanni Guidetti, “Bu şampiyonluğu iki yılın sonucunda sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

Sultanlar Ligi’nde dönemi şampiyon tamamlayan VakıfBank’ta Başantenör Giovanni Guidetti, basın mensuplarına şampiyonlukla ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe ile oynadıkları seride 2-0 önde olduklarını hatırlatan başarılı antrenör, “Talihsiz bir durum oldu. Geçen yıldan beri pandemi kelam konusu. Oynayarak şampiyon olmak isterdik. Lakin maalesef bu durum oldu. O yüzden üzgümüm fakat bu şampiyonluğun ayrıyeten bir ehemmiyeti var. Geçen yıldan beri çalışıyoruz. Geçen sene de önder bitirmiştik. Sonra maçlara orta verilmişti. Yalnızca 1 defa mağlup olmuştuk. Bu sene de yalnızca lig etabında 1 kere mağlup olduk. Bu şampiyonluğu iki yılın sonucunda sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum” halinde konuştu.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde 1 Mayıs’taki İtalyan temsilcisi Imoco Volley ile oynayacakları maç hakkında yorumda bulunan Giovanni Guidetti, “Fenerbahçe ile oynamayı bu bakımdan da çok istiyordum. Zira 1 Mayıs’ta finalimiz var ona hazırlanmamız lazım. Çok güçlü bir grupla oynayacağız. Dünyanın en güzel kadrosu. Bu etabı düzgün maçlar yaparak da hazırlanmak istiyordum. Oynamamız çok değerliydi, oynamadık. Rakibimiz İtalya’da Novara üzere güçlü bir kadroyla final oynayacak. İki hafta üzere bir hazırlanma sürecimiz olacak. Çok güçlü bir grup. Biz de VakıfBank olarak her güçlü grupla oynayabileceğimizi biliyoruz. 14 tane her vakit oynayabilecek çok güçlü atletimiz var. Buradan sıhhat grubumuza de teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.