15 Nisan 2021

Fenerbahçe çekildi, şampiyon masada aşikâr oldu

ile admin

AJANSSPOR-HABER

Koronavirüsün tesirleri yalnızca futbolda değil, öbür branşlarda da tesirini gösteriyor. Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Ekibi, koronavirüs hadiseleri sebebiyle kâfi sayıda sportmeni olmadığı için Vakıfbank ile oynayacağı Sultanlar Ligi play-off 3. maçına çıkamayacaklarını açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada mevzuyla ilgili tüm ayrıntılar paylaşıldı. Yapılan açıklama şu formda:

Fenerbahçe’de olay sayısı 12’ye ulaşmıştı

“Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Grubumuza yapılan PCR testleri sonucunda; atletlerimizden 8 ve teknik takımımızdan 4 bireyde olumlu sonuca ulaşıldığını, karantina ve tedavi süreçlerinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu süreçte Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Ekibimiz ile Vakıfbank ortasında oynanan ikinci maçına toplamda 5 atletimizden eksik çıkmış, önlem maksatlı yapılan testlerin sonucunda ise bugün prestijiyle bu sayı atlet ve teknik grubumuzun de iştirakleriyle toplamda 12’ye ulaşmıştır.

“Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Kadromuza yapılan PCR testleri sonucunda; atletlerimizden 8 ve teknik takımımızdan 4 şahısta müspet sonuca ulaşıldığını, karantina ve tedavi süreçlerinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu süreçte Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Ekibimiz ile Vakıfbank ortasında oynanan ikinci maçına toplamda 5 atletimizden eksik çıkmış, önlem emelli yapılan testlerin sonucunda ise bugün prestijiyle bu sayı sportmen ve teknik takımımızın de iştirakleriyle toplamda 12’ye ulaşmıştır.

Fenerbahçe maça çıkamayacak

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun play-off çabalarında maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek kâfi sayıda atletimiz olmadığı için İdare Konseyimizin kararıyla grubumuzun maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun play-off çabalarında maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek kâfi sayıda atletimiz olmadığı için İdare Heyetimizin kararıyla ekibimizin maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte gayret ettiğimiz salgın sürecinde, dönem boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara karşın son ana dek gayretten vazgeçmeyen Kadromuz ismine, Türkiye Kupası’nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi periyodunda artan covid hadiseleri münasebetiyle kaçınılmaz olmuştur.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte gayret ettiğimiz salgın sürecinde, dönem boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara karşın son ana dek uğraştan vazgeçmeyen Ekibimiz ismine, Türkiye Kupası’nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi periyodunda artan covid hadiseleri hasebiyle kaçınılmaz olmuştur.

İnsan sıhhati vurgusu

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 dönemi sona erdirilirken lisana getirdiğimiz üzere bir defa daha “İnsan sıhhati şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan kaidelerden ötürü aldığımız alana çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 dönemi sona erdirilirken lisana getirdiğimiz üzere bir defa daha “İnsan sıhhati şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan kurallardan ötürü aldığımız alana çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Vakıfbank 2-0 öndeydi

Sultanlar Ligi play-off final serisinde Vakıfbank, Fenerbahçe Opet karşısında 2-0 öndeydi. Üç olan kadro şampiyonluğa ulaşacaktı. Serinin üçüncü maçı cuma günü Vakıfbank Sultanlar Sarayı’nda saat 20.00’de oynanacaktı.

Sultanlar Ligi play-off final serisinde Vakıfbank, Fenerbahçe Opet karşısında 2-0 öndeydi. Üç olan kadro şampiyonluğa ulaşacaktı. Serinin üçüncü maçı cuma günü Vakıfbank Sultanlar Sarayı’nda saat 20.00’de oynanacaktı.

Fenerbahçe çekildi Vakıfbank şampiyon oldu

Fenerbahçe’nin alana çıkamama kararını duyurmasından sonra Türkiye Voleybol Federasyonu İdare Şurası toplanarak maçı Vakıfbank lehine tescil edip dönemin şampiyonunu da Vakıfbank olarak ilerleyen günlerde ilan edecek.

Fenerbahçe’nin alana çıkamama kararını duyurmasından sonra Türkiye Voleybol Federasyonu İdare Konseyi toplanarak maçı Vakıfbank lehine tescil edip dönemin şampiyonunu da Vakıfbank olarak ilerleyen günlerde ilan edecek.