7 Nisan 2021

Efeler Ligi grubu, ligden çekilme kararı aldı

ile admin

İnegöl Belediyespor’un son vakitlerde ligden çekileceği tezlerin güdeme gelmesiyle İnegöl Belediye ve İnegöl Belediyespor Lideri Alper Taban’dan açıklama geldi.

Alper Taban: “Herhangi bir kapatma yahut çekilme kelam konusu değil”

Lider Taban yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Belediyespor idaresiyle de yaptığımız değerlendirmeler sonucunda voleybol ekibimiz ile ilgili çekilme noktasında bir konsensüs sağlandı diyebilirim. Bununla alakalı olarak kendimizce tespitlerimiz ve münasebetlerimiz var. Aslında ekibimiz yeterli bir oyun sergilerken, ligden düşme konusu kelam konusu değil lakin biz bu türlü bir karar almış bulunuyoruz. Branşımızı devam ettiriyoruz branşımızda rastgele bir kapatma yahut çekilme kelam konusu değil.

Lider Taban yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Belediyespor idaresiyle de yaptığımız değerlendirmeler sonucunda voleybol grubumuz ile ilgili çekilme noktasında bir konsensüs sağlandı diyebilirim. Bununla alakalı olarak kendimizce tespitlerimiz ve münasebetlerimiz var. Aslında grubumuz âlâ bir oyun sergilerken, ligden düşme konusu kelam konusu değil lakin biz bu türlü bir karar almış bulunuyoruz. Branşımızı devam ettiriyoruz branşımızda rastgele bir kapatma yahut çekilme kelam konusu değil.

“Basketbol ile ilgilide bir teşebbüsümüz vardı”

Alt ligde grubumuz oynamaya devam edecek burada hedefimiz bizim, kentimizdeki tüm öğrencilere ve gençlere ulaşmak, herkesin kendi ilgi göstereceği alanlarda gerekirse yeni branşlar da oluşturarak buraya bu spor alanları içerisine bu gençleri çekebilmek olacak. Nihayetinde voleybol branşımız devam ediyor, branş ile ilgili kapatma kelam konusu değil. Biliyorsunuz geçmişte de basketbol ile ilgilide bir teşebbüsümüz vardı onla alakalı daha evvel liginde yer aldık daha sonra liginden çekilmiştik. Nihayetinde bu kararlar değişebilir değişmez kararlar değildir”.

Alt ligde ekibimiz oynamaya devam edecek burada gayemiz bizim, kentimizdeki tüm öğrencilere ve gençlere ulaşmak, herkesin kendi ilgi göstereceği alanlarda gerekirse yeni branşlar da oluşturarak buraya bu spor alanları içerisine bu gençleri çekebilmek olacak. Nihayetinde voleybol branşımız devam ediyor, branş ile ilgili kapatma kelam konusu değil. Biliyorsunuz geçmişte de basketbol ile ilgilide bir teşebbüsümüz vardı onla alakalı daha evvel liginde yer aldık daha sonra liginden çekilmiştik. Nihayetinde bu kararlar değişebilir değişmez kararlar değildir”.