23 Mart 2021

VakıfBank, Devler Ligi finali yolunda son virajda

ile admin

Avrupa’nın en büyük kupasını 4 sefer müzesine götüren VakıfBank Bayan Voleybol Grubu, 2021 CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında yarın TSİ 20.00’de deplasmanda İtalyan takımı Unet e-work Busto Arsizio’ya konuk olacak. Sarı-siyahlı takım, bu maçı kazanarak toplamda 9. kere CEV Şampiyonlar Ligi’nde finale yükselmeyi hedefliyor.

VakıfBank Bayan Voleybol Grubu, 2021 CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında İtalyan grubu Busto Arsizio ile karşı karşıya gelecek. Kritik çaba, yarın TSİ 20.00’de e-work Arena’da oynanacak. Daha evvel 8 defa finale yükselen ve bu maçların 4’ünü kazanarak Avrupa’nın en büyüğü olma muvaffakiyetini gösteren sarı-siyahlı grup, Busto Arsizio mahzurunu geçmesi halinde toplamda 9. sefer Avrupa’nın bir numaralı kupasında finale yükselmiş olacak.

VakıfBank, birinci maçta 3-2 mağlup olduğu Busto Arsizio karşısında ikinci maçta istediği skoru elde ederek, 1 Mayıs’ta oynanacak Muhteşem Final’de yer almak istiyor.

Guidetti: “Finale gitmek istiyoruz”

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, maç için çok heyecanlı olduklarını söyleyerek, “Süper Final’e gitmek için her iki ekibin da bu maçı kazanması gerekiyor. Gerçek bir maç oynamak istiyoruz, olağanüstü bir ekibe karşı şahane bir maç oynamak istiyoruz. Verona’da olmayı hak etmek istiyoruz. Bunun için de çok düzgün voleybol oynayan bir grubu yenmek zorundayız. Bu meydan okuma için çok heyecanlıyız, kendimize inanıyoruz, gücümüze inanıyoruz. Dörtlü Finalleri oynamayı daima sevdik ve artık bu uygulama olmasa da tam olarak orada uğraş ediyor üzereyiz. Kupa için bir yarı final ve bir de final maçı kaldı. Şu an odak noktamız yalnızca bu maç elbette. Geçtiğimiz yıl da pandemi nedeniyle öykümüz yarı finalde yarım kalmıştı. Bu dönem finale gitmeyi her şeyden çok istiyoruz” dedi.

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, maç için çok heyecanlı olduklarını söyleyerek, “Süper Final’e gitmek için her iki ekibin da bu maçı kazanması gerekiyor. Gerçek bir maç oynamak istiyoruz, kusursuz bir gruba karşı şahane bir maç oynamak istiyoruz. Verona’da olmayı hak etmek istiyoruz. Bunun için de çok uygun voleybol oynayan bir ekibi yenmek zorundayız. Bu meydan okuma için çok heyecanlıyız, kendimize inanıyoruz, gücümüze inanıyoruz. Dörtlü Finalleri oynamayı daima sevdik ve artık bu uygulama olmasa da tam olarak orada uğraş ediyor üzereyiz. Kupa için bir yarı final ve bir de final maçı kaldı. Şu an odak noktamız yalnızca bu maç elbette. Geçtiğimiz yıl da pandemi nedeniyle öykümüz yarı finalde yarım kalmıştı. Bu dönem finale gitmeyi her şeyden çok istiyoruz” dedi.

Melis Gürkaynak: “Tek maksadımız 1 Mayıs’ta final oynamak”

VakıfBank Bayan Voleybol Takımı’nın kaptanı Melis Gürkaynak ise şunları lisana getirdi:

VakıfBank Bayan Voleybol Takımı’nın kaptanı Melis Gürkaynak ise şunları lisana getirdi:

“İstanbul’da oynadığımız maçta yaptığımız kusurların bu hafta boyunca çok üzerinde durup, düzeltmeye yönelik çok çalışma yaptık. Dönem başından beri maksadımız olan CEV Şampiyonlar Ligi kupası için İtalya’dan galibiyetle dönmemiz kural. Bunun şuurundayız. Uğraş düzeyi çok yüksek bir maça gittiğimizin farkındayız. Şu an tek amacımız Busto Arsizio’dan galibiyetle dönerek 1 Mayıs’ta final oynamak.”

“İstanbul’da oynadığımız maçta yaptığımız yanılgıların bu hafta boyunca çok üzerinde durup, düzeltmeye yönelik çok çalışma yaptık. Dönem başından beri maksadımız olan CEV Şampiyonlar Ligi kupası için İtalya’dan galibiyetle dönmemiz kural. Bunun şuurundayız. Gayret düzeyi çok yüksek bir maça gittiğimizin farkındayız. Şu an tek gayemiz Busto Arsizio’dan galibiyetle dönerek 1 Mayıs’ta final oynamak.”