13 Mart 2021

Tokyo Olimpiyatları’nda seyirci olacak mı? Japonlar kararını verdi…

ile admin

AJANSSPOR-HABER

Koronavirüs sebebiyle birçok tertipte erteleme ve aksaklıklar oluşmuştu. Gözler, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na çevrildi. Japon hükümeti, yazın düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları konusunda ülke dışından seyirci alınmayacağını kararını aldı. Ayrıntılar haberde…

Japonya kararını açıkladı 

Japon hükümeti, Olimpiyat Oyunları’nda koronavirüsün yayılma tasasını bir müddettir taşıyordu. Hasebiyle denizaşırı ülkelerden gelmek isteyen seyirci girişi de durduruldu.

Japon hükümeti, Olimpiyat Oyunları’nda koronavirüsün yayılma telaşını bir müddettir taşıyordu. Münasebetiyle denizaşırı ülkelerden gelmek isteyen seyirci girişi de durduruldu.

Seyirciler, Olimpiyat Oyunları’nda olmayacak

Memleketler arası Olimpiyat Komitesi ile bir ortaya gelmesi beklenen Japon hükümeti, son kararını bu tarafta verdi.

Milletlerarası Olimpiyat Komitesi ile bir ortaya gelmesi beklenen Japon hükümeti, son kararını bu tarafta verdi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ne vakit?

Daha evvel 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Böylece Olimpiyat Oyunları’nda seyircilerin yer alıp alamayacağı da netleşmiş oldu.

Daha evvel 24 Temmuz-9 Ağustos 2020’de yapılması planlanan ve salgın nedeniyle ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’de düzenlenmesi kararlaştırılmıştı. Böylece Olimpiyat Oyunları’nda seyircilerin yer alıp alamayacağı da netleşmiş oldu.

Olimpiyat Oyunları’nda kaç atlet olacak?

Japonya’nın mesken sahipliği yapacağı dev tertipte, Olimpiyat Komitesi’nin bilgilerine nazaran; 11 bin atlet, 43 alanda yarışacak. Türkiye’den de artistik jimnastik, atıcılık, atletizm, boks, bisiklet, güreş, karate, tekvando, voleybol, yelken ve yüzme branşlarından atletlerimiz uğraş edecek.

Japonya’nın mesken sahipliği yapacağı dev tertipte, Olimpiyat Komitesi’nin datalarına nazaran; 11 bin atlet, 43 alanda yarışacak. Türkiye’den de artistik jimnastik, atıcılık, atletizm, boks, bisiklet, güreş, karate, tekvando, voleybol, yelken ve yüzme branşlarından atletlerimiz çaba edecek.

Tertipte cinsiyet istikrarı bile gözetildi

Memleketler arası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın sportmen sayısı bakımından cinsiyet istikrarının sağlandığı birinci olimpiyat olacağını bildirdi. IOC’den yapılan açıklamada, Tokyo 2020’ye katılacak sportmenlerin yaklaşık yüzde 49’unun bayanlardan oluşacağı belirtildi.

Memleketler arası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın atlet sayısı bakımından cinsiyet istikrarının sağlandığı birinci olimpiyat olacağını bildirdi. IOC’den yapılan açıklamada, Tokyo 2020’ye katılacak sportmenlerin yaklaşık yüzde 49’unun bayanlardan oluşacağı belirtildi.