16 Mart 2021

Guidetti: “Takımım bu dönem her finali oynamayı hak ediyor”

ile admin

CEV Şampiyonlar Ligi’ni 4 sefer namağlup kazanarak bu kupayı en çok müzesine götüren Türk ekibi olan VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi, 2021 CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Final birinci maçında İtalyan takımı Busto Arsizio ile karşı karşıya gelecek. Kritik çaba, yarın 20.00’de VakıfBank Spor Sarayı’nda oynanacak. Şampiyonlar Ligi’nde üst üste 9, toplamda ise 13’üncü kere yarı finalde alana çıkacak olan sarı-siyahlılar, C Grubu’nda 6’da 6 yaparak küme başkanı olarak çeyrek finale yükselmeyi başardı ve çeyrek finalde ise Polonya takımı Grupa Azoty Chemik Police’i 2 maçta da 3-0 yenerek yarı finale çıktı. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı son 15 maçta da alandan galibiyetle ayrılan VakıfBank, Busto Arsizio karşısındaki birinci maçını kazanarak, 24 Mart Çarşamba günü deplasmanda oynanacak 2’nci maç öncesi avantaj elde etmeyi hedefliyor.

Guidetti: “Takımım bu dönem her finali oynamayı hak ediyor”

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, Busto Arsizio karşısında oynayacakları birinci maçta kusur yapmamaları gerektiğini söyleyerek, “Çok güçlü bir İtalyan ekibine karşı oynayacağız. Eczacıbaşı’na karşı iki maçı da kazandılar. Çok uygun oynamamız ve hazırlanmamız gerekiyor. Bu tarafta de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekibim bu dönem her finali oynamayı hak ediyor zira nitekim güzel voleybol oynuyoruz” dedi.

VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, Busto Arsizio karşısında oynayacakları birinci maçta yanılgı yapmamaları gerektiğini söyleyerek, “Çok güçlü bir İtalyan kadrosuna karşı oynayacağız. Eczacıbaşı’na karşı iki maçı da kazandılar. Çok uygun oynamamız ve hazırlanmamız gerekiyor. Bu tarafta de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Grubum bu dönem her finali oynamayı hak ediyor zira sahiden düzgün voleybol oynuyoruz” dedi.

Gabi: “Maç boyunca agresif oynamamız gerekiyor”

Busto Arsizio’ya karşı çok sıkıntı bir maç oynayacaklarını kaydeden Brezilyalı smaçör Gabi ise şu tabirleri kullandı: “Busto nitekim çok yeterli bir ekip. Eczacıbaşı’na karşı çok güzel oynayarak yarı finale yükselme başarısı gösterdiler. Onlara karşı daha çok çalışmamız ve kendimizi geliştirmemiz gerektiğini biliyorduk ve ona nazaran hazırlanıyoruz. Çok süratli oynuyorlar ve birinci 6’da oynayan tüm oyuncuları çok âlâ performans gösteriyor. Bu yüzden çok dikkatli olmalıyız.

Busto Arsizio’ya karşı çok güç bir maç oynayacaklarını kaydeden Brezilyalı smaçör Gabi ise şu tabirleri kullandı: “Busto sahiden çok düzgün bir ekip. Eczacıbaşı’na karşı çok âlâ oynayarak yarı finale yükselme başarısı gösterdiler. Onlara karşı daha çok çalışmamız ve kendimizi geliştirmemiz gerektiğini biliyorduk ve ona nazaran hazırlanıyoruz. Çok süratli oynuyorlar ve birinci 6’da oynayan tüm oyuncuları çok âlâ performans gösteriyor. Bu yüzden çok dikkatli olmalıyız.

Finale yükselmek bizim için hakikaten çok değerli. Birinci maçımız konutumuzda olduğu için bunu değerlendirmeliyiz. Dediğim üzere onları çok uygun tahlil ettik ve çok yeterli çalışıyoruz. Tüm maç boyunca agresif oynamamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ndeki birinci yarı final maçıma çıkacağım için çok heyecanlıyım. Bu benim için ekstra bir motivasyon sağlıyor zira Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak istiyorum.”

Finale yükselmek bizim için hakikaten çok kıymetli. Birinci maçımız konutumuzda olduğu için bunu değerlendirmeliyiz. Dediğim üzere onları çok düzgün tahlil ettik ve çok düzgün çalışıyoruz. Tüm maç boyunca agresif oynamamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ndeki birinci yarı final maçıma çıkacağım için çok heyecanlıyım. Bu benim için ekstra bir motivasyon sağlıyor zira Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak istiyorum.”