5 Mart 2021

Giovanni Guidetti, 4 yıl daha A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun başında

ile admin

AJANSSPOR – HABER

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi’nde İtalyan başantrenör Giovanni Guidetti’nin kontratı yenilendi.

Türkiye Voleybol Federasyonundan (TVF) yapılan açıklamaya nazaran, 2017’den bu yana A Ulusal Bayan Voleybol Kadrosu’nun başantrenörlük misyonunu üstlenen Guidetti ile 4 yıllık yeni kontrat imzalandı.

Guidetti ile yola devam etmelerinin Türk voleybolu için hoş bir gelişme olduğunu kaydeden TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, “A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’mız, geride bıraktığımız periyotta Guidetti idaresinde başarılı bir tablo sergiledi. Avrupa ikinciliği, Milletler Ligi ikinciliği ve dördüncülüğü, Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı, dünya sıralamasında beşincilik üzere kıymetli muvaffakiyetler elde etti.” tabirlerini kullandı.

Türk voleybolunda katettikleri yol ve her kademedeki muvaffakiyetlerin kendilerini daha düzgününü yapmak ismine motive ettiğini vurgulayan Mehmet Akif Üstündağ, “İşini layıkıyla yapan, dayanılmaz bir özveriyle çalışan, altyapıyla da yakından ilgilenen ve artık bizden biri sayılan Giovanni ile 4 yıl daha birlikte olmak beni çok keyifli ediyor. Gerek Türkiye’de gerek dünyada muvaffakiyetleri ile kendini kanıtlamış, Türk voleyboluna büyük hizmetler vermiş kıymetli hocamıza, topluluğumuz ismine teşekkürlerimi iletiyor, A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’mız ile kaç muvaffakiyetler yaşamasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Giovanni Guidetti ise federasyon, teknik grup ve oyunculara teşekkür ederek “Demek ki uygun bir iş yaptık ki liderimiz ve federasyonumuz bize 4 yıl daha çalışma imkanı verdi. A Ulusal Bayan Voleybol Grubu için bu misyonu sürdürecek olmaktan ötürü hakikaten çok onur duyuyorum. Şu anda sahip olduğum her şeyi bana Türkiye verdi. Bu yüzden ben de Türkiye için sahip olduğum her şeyi, özveriyi vermek istiyorum.” yorumunu yaptı.

Grup olarak her yıl daha fazla geliştiklerini aktaran Guidetti, “Geldiğim günden bu yana A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nun kazandığı ivme ve muvaffakiyetler beni çok memnun ediyor, gururlandırıyor. Çok fazla genç yetenek yetişiyor, bir yandan da voleybola ilgi giderek büyüyor. Bu yüzden çok heyecanlıyım. Gelecek kuşaklarda kendimizi geliştirmeye ve başarılarımıza muvaffakiyet katmaya devam edeceğimize inanıyorum.” formunda görüş belirtti.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus’ta! Taahhüt yok, suram yok, tıkla çabucak izle!