7 Şubat 2021

Guidetti: “Zorlu maç oynamayı özledik”

ile admin

AJANSSPOR-HABER

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından tescil edilen 2019-2020 Sultanlar Ligi’ni 63 puanla başkan bitiren son iki dönemin şampiyonu VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi, 2020-2021 Misli.com Sultanlar Ligi’nin 27. haftasında yarın saat 20.00’de Eczacıbaşı VitrA’yı VakıfBank Spor Sarayı’nda konuk edecek. 25 maçta aldığı 24 galibiyetle tepede yer alan sarı-siyahlılar, ligin birinci yarısındaki müsabakada rakibini deplasmanda 2-0 geriden gelerek 3-2 yenmeyi başarmıştı.

Guidetti: “Bizim için yeterli bir test olacak”

Eczacıbaşı derbilerinin her vakit güçlü geçtiğini tabir eden VakıfBank Bayan Voleybol Kadrosu Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Elbette çok sıkıntı bir maç olacak. Eczacıbaşı’nın kondisyon durumu şu anda uygun ve son maçlarında başarılı bir oyun sergiliyorlar. Uzun vakittir grup olarak şiddetli maçlara çıkmıyoruz, güç gayretlerde savaşmıyoruz. Bizim için hoş bir çaba ve test olacak. Şiddetli maçlar oynamayı özledik” dedi.

Gürkaynak: “Eczacıbaşı maçları önemlidir”

VakıfBank Kaptanı Melis Gürkaynak ise, “Şampiyonlar Ligi’ni güzel bir formda geçtik. Üç değerli galibiyet elde ettik. Eczacıbaşı maçı öncesi bizim için düzgün bir hazırlık olduğunu düşünüyorum. Eczacıbaşı’yla her vakit ehemmiyeti yüksek, tempolu maçlar oynuyoruz. Bu maç da onlardan biri olacak. Ligdeki sıralamamız için kıymetli bir maça çıkacağız. Bu maça da en uygun biçimde hazırlandık” diye konuştu.

Ognjenovic: “Polonya’da çok âlâ bir iş çıkardık”

VakıfBank’ın Sırp pasörü Maja Ognjenovic de, “Polonya’da yeterli bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Oynadığımız üç maçı da oyun üslubumuzu geliştirmek için değerlendirdik. Daha fazla kombinasyonla ve daha süratli oynadık. Nitekim uygun iş çıkardığımızı düşünüyorum. Herkesin azamisini ortaya koyduğunu ve konsantre olduğunu düşünüyorum. Artık Eczacıbaşı maçına odaklandık. Önümüzde Eczacıbaşı ve Fenerbahçe üzere şiddetli maçlar, kupa maçları ve çeyrek finaller var. Bu maçlar için hazırlanıyoruz. Sultanlar Ligi’ndeki liderliğimizi sürdürmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.